Про причини подорожчання газу, з чим це пов'язано і чи буде надалі підвищуватись ціна на блакитне паливо – в ефірі 24 каналу розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Важливо У вересні газ для населення подорожчає майже в 1,5 рази: яка ціна

Про подорожчання газу

За словами експерта, це не пов'язане з подорожчанням на європейських ринках перед початком опалювального сезону.

Це пов'язано з закінченням терміну дії спеціальних зобов'язань "Нафтогазу" та "Укргазвидобування", і тим, що ціна на газ для населення вирівнюється з ціною на газ для промисловості,
– пояснив експерт.

Відтепер у нас будуть ціни, в тому числі й для домогосподарств, прив'язані до котирування на європейському континенті. І вже не буде відмінностей в тому, кому цей газ постачатимуть. Єдиний виняток – це "Теплокомуненерго", в яких спеціальні зобов'язання продовжили до закінчення опалювального сезону 2020 – 2021 років.

Чи буде підвищуватися ціна і надалі

Всі біржові ціни на газ підпорядковуються сезонності. На початку весни й до кінця літа ціна знижується, а потім на початку осені й під час опалювального сезону – зростає.

Ці ціни визначаються тим, чи достатньо газу не в українських газових сховищах, а в європейських. І чим менше там газу – тим вища ціна на біржах. Тому до кінця опалювального сезону ціна для населення буде постійно зростати. Але при цьому, цього року ціна газу нижча, ніж минулого. Тому в платіжках сумарна вартість буде меншою, попри усі можливі зміни,
– пояснив Рябцев.

Чи варто купувати річний тариф?

Також він наголосив, що купувати річний тариф на газ – немає сенсу, якщо ви живете в багатоквартирному будинку, тому що ви використовуєте газ лише для приготування їжі – це дрібничка.

Але якщо у вас є газовий котел для опалення і підігріву води, то вам потрібно шукати якомога кращу пропозицію. Зараз найкраща пропозиція є від "Нафтогазу" України.

Як формується ціна на газ?

З 1 серпня 2020 року ні "Нафтогаз", ні Кабінет Міністрів ціни на газ для населення безпосередньо не встановлює – їх регулює ринок. Тобто діє принцип імпортного паритету. Україна купує газ на німецькому або нідерландському хабі. До цієї ціни додають вартість транспортних послуг.