Так само від'ємною була і вартість ціноутворюючої марки Brent, яка увечері вівторка торгувалася за -3,5 доларів за барель. Про це пише видання "Комерсант".

До слова Курс рубля до долара різко впав на фоні обвалу ціни нафти

Виходить так, що російська нафта за один день втратила у своєму котируванні близько 15 доларів. Втім вже зранку 21 квітня ціна знову почала рости.

За даними цінового агентства Argus, зранку 21 квітня ціна нафти Urals знову піднялася до понад 17 доларів за барель.

Так само почала зростати і вартість нафти WTI – спершу піднялася до 1,5-2 доларів за барель, але потім знову опустилася нижче нуля і коштувала -0,3 долари за барель.

У російській владі назвали ажіотаж довкола падіння цін на нафту спекуляціями і закликали не надавати цьому уваги. Про це заявив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

Вчора стався обвал цін на травневі ф'ючерси. Ціни на нафту не йшли у від'ємне значення, це абсолютно спекулятивний момент. Просто торговий момент, який був пов'язаний з датою закриття торгів по ф'ючерсах на травень,
– пояснив Пєсков.

Що означає від'ємна вартість нафти і чому так сталося?Через карантин у всьому світі дуже суттєво впав попит на нафту. Відтак вийшло, що її видобували значно більше, ніж цього потребували покупці.

Коли дійшло до того, що нову нафту видобувати банально немає куди, продавці готові платити покупцям, аби ті лише взяли нафту. Причина банальна – якщо зупиняти видобуток, це буде значно дорожче, ніж платити за вже видобуту нафту.

Падіння цін на нафту: якими можуть бути наслідками

Нині склалася така ситуація, що будь-яка країна, яка має необхідну інфраструктуру, може заробляти на збереженні нафти. Усе просто – нині нафта коштує безцінь, але коли попит на нафту знову зросте після пандемії, найімовірніше, зростуть і ціни.

До таких країн може долучитися і Україна. Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко розповів, що нині компанія вивчає таку можливість та спроможність держави.