З аудіозапису, опублікованого нардепом Антоном Геращенком, розпочалася так звана справа "of-the-record" проти Артема Ситника. Мовляв, чоловік із схожим на керівника НАБУ голосом, розповів журналістам про деталі розмови, які Антикорупційне бюро отримало під час прослуховування дружини колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Куліка.

Читайте також: Звільнення Ситника і Холодницького – питання часу, – політолог

Заступника керівника міжнародного департаменту ГПУ Куліка підозрюють у незаконному збагачені. У цій розмові дружина прокурора обговорювала, як пояснити слідству походження своїх статків.

"Дані, які він розголошував, вони не були на той час державною таємницею. Вони вже були розсекречені у встановленому законом порядку прокурором. Вони вже і не були фактично даними досудового розслідування, тому що справа Кулика була вже в суді", – розповіла юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

У генпрокурора Юрія Луценка – інша думка. Каже, що Ситник розголосив секретну інформацію інтимного характеру. Тому в ГПУ готують для нього підозру.

Ця частина НСРД носила дані, які принижують честь та гідність прослуханих осіб. Закон в таких випадках встановлює не штраф, він чітко встановлює відповідальність, а саме позбавлення волі до трьох років,
– розповів генеральний прокурор Юрій Луценко.

В ГПУ є ще одна так звана "квартирна справа Ситника". Її відкрили майже півтора року тому за статтею "отримання неправомірної вигоди". Приводом стали публікації в ЗМІ про розкішне життя деяких керівників місцевих прокуратур Київської області. І під час розслідування прокурори ГПУ вирішили перевірити, за які кошти у 2010 році Ситник купив собі квартиру в Броварах. Хоча Ситник не був фігурантом тих матеріалів, як і керівником прокуратури.

"Якихось даних, які би свідчили про те, що він з необґрунтованих доходів купував цю квартиру чи він купив її якимось чином незаконно у справі немає. Це слідує з реєстру судових рішень", – зазначила юристка Центру протидії корупції.

Тож таке кримінальне провадження виглядає досить безперспективно. І в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі знайшли нову зачіпку. Мовляв, Ситник попередив про обшуки міністра інфраструктури Володимира Омеляна, проти якого в НАБУ відкрита кримінальна справа.

Схоже, що влада будь-якими методами намагається усунути Ситника з посади. Але на його звільнення наразі доказів не назбирали. І звільнити його може лише парламент. Тому шукають будь-які приводи, аби пред'явити йому підозру та хоча б відсторонити від посади.

Треба вбити Ситника будь-яким способом. Способом розголошення таємниці слідства, конфлікту інтересів, чого завгодно, але тільки всього-на-всього вибити із НАБУ Ситника, а потім сказати, що НАБУ – це орган, який не потрібен,
– заявив позафракційний народний депутат Віктор Чумак.

Тож, ймовірно, чим ближче вибори, тим більше справ проти Артема Ситника з'являтиметься в Генпрокуратурі.