"За моніторингами омбмусмена у 8-му році працівниками органами внутрішніх справ було закатовано до смерті 4 людей, в 9 році - 6, в 10 році 8", - розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.
Протягом цього року до прокуратури надійшло більше трьох тисяч заяв про застосування фізичного насильства представниками правоохоронних органів. Кримінальних справ порушили - біля семисот.
"За результатами розгляду цих заяв у нас 2255 заяв відмовлено в порушенні кримінальної справи. Крім того, у нас уже порушено кримінальні справи, на сьогоднішній день є направлені до суду зокрема, коли наступає смерть потерпілих. І такі випадки є на сьогоднішній день в органах прокуратури зареєстровано 10 заяв та повідомлень у трьох випадках порушені кримінальні справи", - каже заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Бойко.
Українським законодавством за тортури передбачено покарання до 7 років позбавлення волі. Посилювати кримінальну відповідальність, на думку європейських експертів, не варто. Треба лише забути про солідарність і не приховувати злочини колег - радять європейці вітчизняним правоохоронцям.
"На мою думку, це не змінить ситуацію. Найголовніше - це змінити тенденцію. І головне, щоб спостерігачі не приховували інформацію від суспільства", - вважає Генеральний директор з прав людини Ради Європи Маркус Єгер.
Нагадаємо, тиждень тому Міжнародна правозахисна організація Amnesty inernational звинуватила українську міліцію у злочинній діяльності. У звіті йдеться - правоохоронці в Україні займаються вимаганням, довільними затриманнями, а практика застосування тортур є широко поширеною. Минулого року правозахисники зафіксували 5 тисяч випадків жорстокого поводження із затриманими.