Ідеться про транспортування російської сировини до українського порту “Южний”. Та, аби транзит збільшився на 17 мільйонів тонн на рік, як пропонує Москва, Києву доведеться поступитися ціною - знизити вартість транспортування енергоносія. Нині постачання нафти через Одесу коштує 53 долари. Втім говорити на публіці про нафтові домовленості прем’єри не захотіли. Акцент зробили на іншому - об’єднанні авіапрому двох країн.
“Якщо ми будемо об’єднувати наші авіапроми, то, звичайно, тільки на ринковій основі – це означає, що нам потрібно провести незалежну експертизу стану наших авіаційних комплексів та їх вартості. І на цій базі прийняти рішення - в якому об’ємі, в якому сегменті, повністю чи частинами ми будемо об’єднуватися. На мою думку, альтернативи цьому об’єднанню нема”, - переконує Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.
“Принципових розбіжностей нема по жодному питанні, винесених на обговорення, навіть в тих, до яких є різні підходи”, - погоджується Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Незручні для росіян питання, зокрема щодо компанії “РосУкрЕнерго”, сторони так і не згадали. В газовому контексті згадали лише тему перерозподілу російського газу з Білорусі в Україну. Та й те, з ремаркою "питання втратило свою актуальність".
Цього тижня Україна і Росія підпишуть угоду про транзит нафти
Про газ переважно мовчали, а от про нафту майже домовилися. Українська делегація на чолі з Прем’єром Миколою Азаровим побувала у Росії. Результат візиту - плідний - цього тижня сторони підпишуть угоду про транзит нафти.