Ба більше, МЗС Туреччини звинуватило Грецію в розпалюванні антитурецьких настроїв у суспільстві. Про це повідомляє Укрінформ.

Важливо Зміна статусу собору Святої Софії в Стамбулі: що ховається за цим революційним рішенням Ердогана

Реакція Туреччини

Свята Софія залишається відкритою для всіх, а її перетворення на мечеть не суперечить положенням про захист історичної спадщини.

Греція – єдина європейська країна, чий тиск на мусульманську турецьку меншину в цій країні прописано в рішеннях ЄСПЛ, яка закриває очі на знесення історичних мечетей на своїй території й не має мечетей у столиці, – мовиться у заяві речника МЗС Туреччини Хамі Аксоя.

Він наголосив, що відкриття Святої Софії для поклоніння відповідає вимогам Конвенції про охорону культурної та природної спадщини ЮНЕСКО 1972 року.

В Анкарі також засудили інцидент зі спаленням турецького прапора у Греції та переконані, що заяви Греції свідчать про безрезультатні спроби прокинутися від візантійської мрії, від якої не вдається позбавитися 567 років.

Актуально Собор Святої Софії у Стамбулі став мечеттю: фото і відео першого намазу

Що відомо про повернення собору статусу мечеті

  • У Греції оголосили у п'ятницю день жалоби у зв'язку з проведенням першої за 85 років мусульманської молитви у стамбульському соборі Святої Софії.
  • 10 липня Державна рада (вищий адміністративний суд) Туреччини скасувала рішення уряду від 1934 року про статус музею собору Святої Софії у Стамбулі, що дозволяє знову використовувати цю пам'ятку як мечеть.
  • Це рішення турецької влади розкритикували ЄС, США, Німеччина, Всесвітня рада церков та Папа Римський. Проте президент Туреччини заявив, що думка інших країн не вплине на рішення про зміну статусу собору.
  • Собор Святої Софії, збудований за імператора Візантії Юстиніана у 537 році, понад тисячу років був найбільшим храмом християнського світу. Після захоплення Константинополя османами та падіння Візантійської імперії 1453 року його перетворили на головну мечеть Османської держави.