Серед десятків фото з підтоплених територій кадр з кількома собаками у великій воді. Від побаченого важко стримувати емоції. Втім, як виявилося, це фото зроблене не на Херсонщині, та й не в Україні взагалі. Як може нашкодити поширення таких кадрів, розповідає 24 Канал.
Зверніть увагу Евакуація тварин з Херсонщини: куди звернутись та як допомогти
Обережно, ці фото зроблені не на Херсонщині
Зауважимо, що фото з собаками у воді дуже швидко розлетілося мережею. Поширюючи кадри, люди наголошують, що тваринам теж необхідна евакуація.
"Херсон. Каховка. Собаки й коти загинуть, якщо їх не евакуювати", – зазначає користувачка фейсбуку, підкріпивши свій пост саме цим фото.
Світлина, яку поширюють у мережі, зроблена не на Херсонщині / Фото з відкритих джерел
Зауважимо, що це зображення поширили не лише звичайні користувачі соцмереж, а й деякі ЗМІ. Однак, фото зроблене не на Херсонщині. Насправді це кадр з острова Пхукет, що в Таїланді.
Фото зняте на Пхукеті / Скриншот Тетяни Трощинської
На ще одному фото, яке також розлетілося у соцмережах, вже свиня. Однак, цей кадр взагалі зроблений ще у 2019 році в Росії.
Дізнайтеся більше Люди сидять на дахах, рівень води росте, триває евакуація: головне про підрив Каховської ГЕС
Це не Херсонщина, а Амурська область держави-агресора / Фото з росЗМІ
Дослідник медіа, журналіст Отар Довженко зауважив, якщо ви хочете посилити свій допис так званим ілюстративним фото – тим, на якому зображено щось на ту тему, але "не там, не тоді і не зовсім те", то не робіть цього. Краще вже запостити чорний квадрат.
Річ не лише в тому, що ви засмічуєте інфопростір і розмиваєте межі реальності. Можна сперечатися, чи песики у воді з Пхукета виглядають так само, як песики з Каховки, яких ніхто не сфотографував. Але рано чи пізно пхукетське походження песиків вилізає на поверхню, і це знецінює не лише фото, а й зміст допису. Раз ви могли видати чужоземного кота в тазику за херсонського, хтозна, чи ви так само не збрехали про винуватців трагедії? І так далі,
– пояснив Довженко.
Також наголосив, що особливо це впливає на сприйняття іноземців. Картинки з цими пхукетськими песиками переводять вас для них у категорію "fake news".
"До речі, цієї проблеми б не існувало, якби люди робили найпростішу й найелементарнішу річ: публікуючи фото, завжди зазначали його автора і першоджерело", – додав дослідник медіа.
Внаслідок підриву ГЕС загинули тваринки зоопарку "Казкова діброва"
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС сталося затоплення зоопарку "Казкова діброва". Зауважимо, що він під окупацією.
- У зоопарку проживало близько 300 тварин. Зокрема, мавпи, єноти, віслюк, поні, нутрії, різноманітні птахи, дикобрази, бабаки, черепахи тощо.
- Звичайно ж, російські загарбники проігнорували евакуацію тваринок. Коли ж у мережі почали з'являтися карди з затопленого зоопарку, росіяни почали цинічно брехати, що тварин там нібито не було.
- На жаль, з усіх тваринок вціліли лише лебеді та качки. Також врятувати вдалося тих, хто на момент затоплення перебував вдома в однієї зі співробітниць зоопарку.