При цьому під бідними соціологи цього інституту мають на увазі людей, яким грошей не вистачає навіть не їжу. Аналіз даних за кожен місяць 2009 р. показує, що істотне зростання бідності в Україні почалося у лютому-березні, максимум був у травні - майже 20%. За даними Інституту соціології, найнижчий рівень бідності в Україні зафіксований у 2008 р. - 11%. Опитування здійснено методом інтерв'ю, в опитуванні взяли участь 1997 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах.
За словами міжнародного консультанта Представництва Світового Банку в Україні Яна Швейнера, з метою подолання бідності в нашій країні необхідно проводити реформи. "Трудова мобільність підвищилася, але залишається обмеженою. Реформи позитивно впливають на ринок праці, але мають обмежені результати. Рівень безробіття залишається досить високим. Виробництво зростає швидше, ніж кількість робочих місць, тому важливо уникати скорочення штатів", - говорить Я. Швейнер.
Згідно з класифікацією Світового Банку, ліміт бідності для країн Східної Європи та СНД - 4 долари на день, для розвинених країн - 14,4 долара. За нормами Євросоюзу передбачено, що бідними є ті, хто отримує на місяць менше 60% середнього доходу по країні, тобто, приблизно - 790 євро в середньому по ЄС після оплати всіх податків.
Київським міжнародним інститутом соціології провів дослідження, згідно з яким зараз 16,9% жителів України відчувають себе бідними.