Одесит Тіхан уже близько 6 років захоплений культурою вікінгів. Участь у боях бере не вперше, не боїться ні травм, ні синців, які отримував не раз. До Чернівців приїхав, аби разом з іншими воїнами продемонструвати, хто ж такий справжній вікінг. Має обладунки з надзвичайною історичною цінністю.
Після бою відпочиває і чернівчанин Богдан. У культурі скандинавських воїнів найбільше цінує дух свободи та їхню філософію.
У них була дуже проста філософія, що кожний має заробити. Ніхто, нічого не отримує від своїх батьків. Кожний має заробити своїми руками, не залежно від того тримають ці руки меч, чи тримають ці руки плуг. І напевно, це була сама правильна філософія,
— пояснює Богдан.
У Чернівцях зібрались вікінги з різних куточків України: Одеси, Кривого Рогу, Києва та Нової Каховки. Дату проведення дійства обрали не випадково. Адже ці дні це міддсомар – період сонцестояння, яке було великим святом для середньовічних скандинавів.
Оскільки Мідсоммар взагалі найдовший день, найкоротша ніч, то це було дуже важливим для скандинавів, тому що вони проводжали сонце, вони дуже хотіли його затримати. Тому що вони проживали у такому кліматі суворому, що вони від небесного світила були настільки залежні, що, звичайно, культ сонця і такого сонцестояння був для них важливим,
— пояснює організаторка.
Історична реставрація побуту вікінгів, майстер-класи з ремесел, танці та музика занурили гостей в атмосферу 9-12 століття.
Свято вікінгів у Чернівцях провели вперше, та не виключено, що воно стане традиційним.