Про це у понеділок на брифінгу в Києві розповів керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає "Інтерфакс-Україна".
За його словами, українська сторона майже рік тому направила запит до компетентних органів Ліхтенштейну з проханням надати необхідні для розслідування документи щодо відкриття рахунку, однак ці матеріали Ліхтенштейн досі не надав.
Він також висловив здивування мотивацією правоохоронних органів Ліхтенштейну, мовляв, ГПУ не надала доказів незаконності походження цих коштів. Горбатюк наголосив, що Київ інформував європейських колег про те, що ані суддя, ані його дружина не мали таких доходів – 13 мільйонів швейцарських франків, які перебували на арештованому рахунку. У той же час, підкреслив Горбатюк, з початку поточного року українські суди стали виносити рішення про зняття арешту з цих рахунків.
"Така ситуація (розблокування рахунків) сталася через дві складові. Перше – неналежне співробітництво, тобто ненадання документів, невиконання запитів про міжнародну допомогу з боку Ліхтенштейну. Друге – явно необґрунтовані рішення судів (українських), які фактично сприяли зняттю арештів з цих рахунків", – зазначив прокурор.
Горбатюк додав, що розблокування рахунків не зупинить розслідування.
Нагадаємо, у Ліхтенштейні розморозили рахунки судді Вищого господарського суду України, на яких лежить 13 мільйонів швейцарських франків. За даними ЗМІ, мова йде про Артура Ємельянова. Після зміни влади в Україні він втратив посаду, однак зараз продовжує працювати у Вищому господарському суді України.