Про це в коментарі виданню Гордон заявила виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дарина Каленюк.

В України була величезна підтримка Заходу. За два роки ФБР США не раз надсилало до ГПУ своїх співробітників, які готові були допомагати аналізувати складну інформацію, шукати активи українських чиновників за кордоном, допомагати правильно оформляти документи для міжнародного співробітництва. На жаль, в Генпрокуратурі або взагалі не сприймають західну допомогу, або бояться, що надто глибоке включення агентів ФБР або інших іноземних правоохоронців дозволить до кінця розслідувати справу Януковича і його наближених. Розслідувати, а не поховати, як це успішно було зроблено з багатьма кримінальними провадженнями,
– розповіла Каленюк.

Читайте також: Скандального екс-спікера ВР Рибака "застукали" на Lexus у Києві, – соцмережі

Вона переконана, що головна проблема в розслідуванні корупції вищих посадових осіб зовсім не в непрофесіоналізмі співробітників ГПУ, а у відсутності політичної волі у її керівництва. Адже, як наголошує Каленюк, саме комплексне і неупереджене розслідування виявить багато імен, "тісно пов'язаних із чинною українською владою".

"Непрофесіоналізм – не основна причина невдач в розслідуванні справ проти колишніх чиновників часів Януковича. Головна причина – відверте небажання вищого керівництва Генпрокуратури, яке максимально наближене до президента Порошенка, неупереджено і комплексно розслідувати економічні злочини вищих посадових осіб. Тому що, якщо ГПУ комплексно і неупереджено почне розслідувати, спливуть дуже багато імен, тісно пов'язаних з чинною українською владою. Генпрокуратура свідомо гальмує розслідування ще й тому, що чиновники часів Януковича досі мають дуже серйозний вплив в Україні. Бізнес-структури Іванющенка, наприклад, досі працюють. Злочевський без проблем продовжує видобуток нафти і газу в Україні, його компанія Burisma недавно була представлена від України на виставці в Монако", – зазначила виконавчий директор "Центру протидії корупції".

Читайте також: В МВФ зробили важливу заяву щодо "боргу Януковича"

Вона наголосила, що саме відсутність політичної волі не дозволяє довести до кінця справи проти Януковича і його наближених.

Була б у четвертого генпрокурора України політична воля, давно можна було б організувати правильне і ефективне розслідування резонансних справ, знайти якісних професіоналів, а не навішувати на одного слідчого по п'ять і більше складних кримінальних проваджень. Більше того, справу самого Януковича треба розслідувати в комплексі, а не розкидати по різних департаментах, адже всі наближені втікача екс-президента користувалися схожими офшорами, зверталися до одних і тих самих закордонних посередників і юристів, використовували однакові схеми,
– пояснила Каленюк.