Присвятивши грецькому питанню немало дискусій, на саміті G20 підсумували: залишатись в Єврозоні чи покидати її - вирішуватимуть самі Афіни, а не керівництво валютного об'єднання.

“Ми повинні робити більше для допомоги найбіднішим країнам. І якщо хтось потребує допомоги, не обов'язково член Єврозони, то є сенс попросити ці кошти у фінансового сектора, який, у свою чергу, отримає більше від платників податків”,- сказав голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Також “Велика двадцятка” погодилась вкотре простягнути руку допомоги Європі. Країни G20 нададуть МВФ додаткові кошти для боротьби з борговою кризою. Коли і скільки грошей отримає Міжнародний валютний фонд - вирішуватимуть на наступній зустрічі міністрів фінансів.

“Міністри фінансів працюють над тим, щоб збільшити потенціал стабілізаційного фонду до максимуму. Ми також погодились внести додаткові кошти до МВФ так швидко, як це тільки можливо”, - заявив президент ЄС Герман Ван Ромпей.

На саміті, проте, не вдалось досягнути консенсусу у багатьох питаннях. Світові лідери так і не знайшли спільної думки щодо введення податку на банківські операції, на чому раніше наполягала Франція та Німеччина.

Хоча G20 вдалось погодитись щодо заходів регулювання тіньового банківського сектора. Рада з фінансової стабільності займеться публікацією списку організацій, банкрутство яких може вплинути на міжнародну фінансову систему. За цими компаніями встановлять нагляд.

Ще одне досягнення саміту - країни "двадцятки" приєднались до Конвенції про взаємодопомогу у сфері оподаткування. Цей документ допомагатиме боротись з ухилянням від сплати податків.

Зазначимо, що на країни “Великої двадцятки” припадає більше 85% світового ВВП.