Причиною для цього стала смерть студента Ігоря Індило у Шевченківському райуправлінні міліції. Правоохоронці кажуть, що якби його доставили у витверезник, то трагедії можна було б уникнути — у спеціалізованому закладі хлопця привели би до тями, поклали спати і потім відпустили додому.
"У витверезниках п’яних обливали водою, якщо дуже буянили, зв’язували, поки не заспокояться, давали відіспатися, застосовували медикаменти, якщо потрібно. У відділках міліції це зробити неможливо", — пояснив керівник відділу зв’язків із громадськістю ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук.
"Ми змушені приймати людей, якщо вони порушують громадський порядок на вулиці в стані сп’яніння. За хуліганство або "непокору міліції" зобов’язані доставити в управління. Але тут вони можуть і в бійку полізти на п’яну голову або впасти з висоти власного зросту, і потім трапляється трагедія, як це сталося з Ігорем Індило", — додав Поліщук.
Коли ідея втілиться в життя — поки що не відомо. Для цього потрібно ухвалити відповідне рішення Кабміну або закон, який би прописав джерела фінансування витверезників, а також умови утримання в них. Наркологи вважають, що це питання ще потребує громадської дискусії, адже в європейських країнах такої практики немає, і закрили витверезники саме через те, що вони порушують права людини.