Назвали виставку у честь експозиції "Цариця Нілу". Цей шедевр найбільший в історії світової порцеляни називають мандрівником. Мовляв об’їздив вже 5 континентів світу.
“На розробку композиції пішло близько 5 років, тому що окрім художніх моментів є і технологічні питання і моменти, які повинні бути вирішені. Для таких великих композицій дуже велика проблема – це обпалювання, ці вироби повинні випалюватися при температурі 1000 градусів”, - каже директор виставки Дарія Єгорова.
Окрім "принцеси Нілу" відвідувачам показали ще 23 витвори з порцеляни. Деякі з них саме тут в Києві вперше відкривають своє світове турне. Наприклад шедевр "Східний кінь" та "Великий дракон". Переважно такі роботи створювали кілька скульпторів не один рік. Всі ці екземпляри можна придбати.
“Є витвори мистецтва дуже маленькі і їх можна придбати навіть за 500 гривень. Цариця Нілу має також 99 екземплярів для продажу, ціна на неї може бути різна”, - каже голова правління компанії-виробника порцеляни Роза Льярдо.
Відвідувачі виставки задовольнилися лише оглядинами шедеврів. Мовляв колекція своїх виробів із порцеляни є, але звичайна, магазинна.
“Більше всього мені сподобався ось цей кінь, такий чудовий, абсолютно природній, дуже витончений. Взагалі люблю коней, прекрасно, високе мистецтво, що тут сказати”, - каже відвідувачка виставки Людмила Миколаївна.
“Ці роботи ми вже не перший раз бачимо і вони завжди по-новому справляють враження, завжди свіже і завжди так сказати прикрашають наше життя”, - каже відвідувачка виставки Любов Миколаївна.
“Фарфор, як ви знаєте з XVIII ст. оздоблював будинки, тобто фарфорові речі призначені для інтер’єру, для окраси дому, і це їх головна роль. Тобто судити про фарфор як про витвір мистецтва так як наприклад про живопис. Це і непотрібно, тому що в цих речах своя роль в житті”, - каже мистецтвознавець Катерина Чуєва.
Іспанська компанія вже двічі приїжджала в Україну із своїми експонатами з порцеляни - 2006-го та 2008-го. Востаннє вона готувалася до приїзду цілих 15 років. Однак цьогорічну виставку називають вершиною досконалості світових скульпторів.