Юлія Даценко (журналіст): “Болдерінг, вейкбордінг, джампінг - спробувати власні сили у екстрим-розвагах на першому українському фестивалі "X-Day" можуть і професіонали, і любителі”.

Емма Винокурова (організатор фестивалю "X-Day"):
“Спорт - це для багатьох людей звучить занадто, це більш вузька цільова аудиторія. А екстремальне захоплення - це все, що ми з вами нормально абсолютно робимо кожен сезон - ми катаємося на лижах, пробуємо стрибати з парашутом, пробуємо кататися на велосипедах і так далі”.

Учасники фестивалю взялися визначати найкращих у 3-х екстремальних дисциплінах. Одну з найскладніших - кількаметрову, майже вертикальну стіну штурмували тендітні на перший погляд дівчата. Спритності українок позаздрили б навіть голлівудські “спайдермени”. Самі ж учасниці скромно зауважують - це все завдяки постійним тренуванням.

Ольга Шалагіна (багаторазова чемпіонка України і світу з болдерінгу): “Це не легка атлетика, тут немає жодних стандартів. Тут різноманітність рухів, працює все тіло і потрібно думати головою. В принципі, як дівчата, так і хлопці можуть себе реалізувати”.

Тетяна Гологан (скелелазка): “Напевно деяких суконь, у яких сильно видно м'язи і все, а так я не скажу, що чогось позбулася. Я манікюр не робила раніше, і зараз його не роблю. Пріоритети - це найголовніше”.

Чоловіки, тим часом, влаштували неймовірне видовище на воді - на великих швидкостях вейкбордисти стрибали, переверталися та ковзали спеціальними помостами. Інші - вели різнокольорову перехресну пейнтбольну перестрілку.

Тарас Кедик (пейнтболіст): “Надзвичайно важко грати в костюмах, бо, фактично, ви граєте в бані, але притягує, бо це чоловіча гра, вона динамічна, тактика, вміння швидко думати, бачити поле і, відповідно, точно стріляти”.

Перший "X-Day" організатори вирішили проводити лише один день, але встигли зібрати близько 7 000 відвідувачів. Вже наступного сезону екстремали обіцяють здивувати масштабнішим фестивалем, не схожим на попередній.