У Володимирському соборі службу очолив патріарх Філарет.

“Кожного року ми відзначаємо цю подію, але не всі розуміємо сутність свята. А сутність полягає у тому, що Cин Божий, ставши людиною, освятив в Йордані нашу людську природу, а значить кожного з нас”, - каже предстоятель УПЦ Київського Патріархату патріарх Філарет.

У народі цей день називають Йордан або Водохреща. За біблійними переказами, 30-річний Ісус цього дня хрестився в річці Йордані. На березі на Нього зійшов Святий Дух в подобі голуба, звідси й назва свята - Богоявлення. Головною традицією для вірян у цей день є освячення води.

У Києво-Печерській лаврі божественну літургію очолив намісник - митрополит Павло. Глава Церкви - блаженніший митрополит Володимир - через стан здоров’я на богослужінні не був. Віряни їдуть до Лаври на свято з усієї України.

“Я живу в Чернівцях, і завжди стараюся у велике свято приїхати сюди, тому що це найбільша українська святиня. Це свято, напевно, для кожної людини особисте, тому що кожен з нас пройшов через хрещення, і після хрещення у багатьох змінюється і світ, і світогляд”, - каже віруюча Наталя.

Тим часом кияни відзначили свято, занурюючись у Дніпро. Пірнати у крижану воду в 4 градуси морозу прийшли сотні киян, переважно молоді чоловіки.

“Перший раз - у перший клас, як то кажуть. дуже добре, дуже добре, раджу. Тепленько, але ніжки мерзнуть, тому я - одягатися”, - сказав Дмитро, який вперше занурювався у крижану воду.

Рятувальники звітують: дніпровські купання пройшли спокійно, поруч з сміливцями були рятувальні намети, човни та швидка допомога.

“Ми слідкуємо за тим, щоб люди, які святкують Водохреще, не потрапили в неприємні ситуації. А якщо і потрапили, то ми змогли б надати їм допомогу. Тому що люди приходять всі, не всі звикли до таких умов. Рятувальних служби досить, будемо сподіватися, що люди звертатися не будуть по такій причині”, - сказав заступник начальника рятувальної бригади Андрій Гегеха.

Купання у Дніпрі на Оболонській набережній - є символічним, адже тут тисячу років тому протікала річка Почайна, у якій князь Володимир хрестив русичів. Віруючі вважають, що в цей день відбувається очищення та вигнання нечистої сили. І тому бажано на Водохреще скупатися в ополонці. Навіть водопровідна вода, підтверджують у “Київводоканалі”, має особливі очисні властивості, які досягають піку в ніч з 18 на 19 січня.