За її словами, рішення суду Амстердама щодо "скіфського золота" є обґрунтованим, оскільки предмети належали Україні, пише "Інтерфакс-Україна".

Дуже важливо розуміти, що весь музейний фонд – це власність держави, а не майно окремо взятого музею або іншого закладу культури. В даному випадку, коли предмети були вивезені з території України і належали Україні як державі, це рішення представляється мені цілком обґрунтованим,
– заявила журналістам директор Музеїв Кремля Олена Гагаріна в середу.

Вона також зазначила, що всі питання музейних експонатів про належність конкретному музею повинні вирішуватися вже після того, як предмети повернуться власнику.

"Я впевнена, що саме повага до міжнародних норм права і дотримання їх всіма зацікавленими сторонами робить можливим подальший культурний обмін між країнами", – підсумувала Гагаріна.

Читайте також: Коли скіфське золото можна буде побачити в Україні: в Мін’юсті зробили прогноз

Нагадаємо, 14 грудня окружний суд Амстердама відмовився повертати в анексований Росією Крим колекцію скіфського золота, натомість постановив, що колекція має повернутись в Україну. За зберігання колекції Україна повинна компенсувати Нідерландам понад 100 тисяч євро.

Довідка: Золота колекція була вивезена на виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" в амстердамський музей Алларда Пірсона в лютому 2014 року. В колекції більше двох тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Коли у вересні 2014 року частину експонатів з київського музею повернули в Україну, щодо решти експонатів, які були вивезені з Криму, нідерландська сторона вирішила дочекатися рішення суду.