Народний фронт "Севастополь-Крим-Росія" також вимагали повної русифікації кримської системи освіти у школах.
Кілька десятків активістів принесли з собою петицію, в якій вимагали вилучити українську мову зі шкільної програми і залишити її для вивчення "лише факультативи, за бажанням батьків".
А координатор Валерій Подьячий, заявив, що найкраще вивести вивчення української у недільні школи.
Водночас Подьячий заявив, що не виступає проти "вільного розвитку української мови" у країні, і не проти, щоб українці "насолоджувалися чудовою мелодикою і пишнотою" української. А от державний статус української мови дискримінує російськомовних кримчан та утискує їхні права.
"Колядки, щедрівки, веснянки, байки, гуморески – все це треба вітати. А з державного обігу цю мову слід вилучити", - заявив координатор руху.
З державного обігу українську мову слід вилучити
А от, на думку голови "Російського товариства Криму" Анатолія Лося, української мови насправді не існує, бо її "придумали австріяки, поляки та Німеччина".
Вимоги проросійських активістів вислухав заступник міністра. Він пообіцяв передати побажання міністру Віталіні Дзоз, яка балотується від Партії регіонів до Верховної Ради.
Спікер місцевого парламенту Григорій Іоффе назвав вимоги "політичною провокацією", яка "розколює суспільство".
До слова, "битва за мови" сьогодні тривала й у Миколаєві. Перед облрадою тут зібралося декілька тисяч прихильників рішення привілеювати мову північно-східного сусіда. Їх автобусами звозили до центру міста ще з 8 ранку.