Про конфлікт довкола "Укрнафти"

Справа не в особі Коломойського, а у тому, що держава мусить контролювати свої надра, а не віддавати їх на відкуп монополістам, які робили це через офшорні компанії, де не потрібно сплачувати податки. Ці компанії мають надавати звіти про свою діяльність, а якщо цього не робиться, то їх слід притягати до відповідальності.

Дії, які зараз вчиняє держава, у зміні законодавства щодо рентних платежів для приватного бізнесу, не йде шляхом цивілізованого вирішення розв’язання конфлікту навколо "Укранафти".

Якщо держава хоче повернути собі контроль над ключовими підприємствами, як "Укрнафта", то їй потрібно робити це згідно із законом.

Не можна збільшувати податки всупереч Бюджетному і Податковому кодексу. Тому юристи "Привату" мають усі козирі, аби оскаржити урядові рішення у суді. У той же час, слід наголосити, що група "Приват" теж діє не у правомірний спосіб. Але "Нафтогазу" також немає чим хвалитись, ця компанія також непрозора.

Ми не знаємо загальний обсяг видобутку нафти і газу в Україні, кількості свердловин. З таким підходом, до нас не підуть іноземні інвестиції, адже у нас немає сталих правил гри і захисту права власності. Всі знають, які тіньові схеми використовують у "Приваті" і в державних монополіях.

Вирішення конфлікту

Нас чекає довгий судовий процес щодо нафти, яку вилучила держава у його власника, себто у Ігоря Коломойського. У той же час, держава теж подасть позов проти нього за невиплату ренти. Це викличе правову колізію.

Але уряд і Коломойський з часом будуть змушені домовлятися. Я вважаю, що вони це зроблять, бо інакшого рішення — я не бачу.

Аматори у Міністерстві

У профільному Міністерстві немає професіоналів, зокрема це виражається у діях тих, хто почав повертати "Укранафту". Там немає людей, які розуміють, що таке нафта, і я впевнений, що вони не знають формулу бензину.

Здебільшого, там працюють банкіри, які знають, як ліпше "розпилити" і заробити на відкатах.