"Ми сьогодні не називаємо політичними в'язнями ні Тимошенко, ні Луценка, ми говоримо про політично мотивовані обвинувачення", – відзначає вона.
За її словами, вона погоджується, що рішення ПАРЄ може відкрити нову сторінку в цій історії, але "дотепер всі, у тому числі Amnesty International - організація, що визначає список "в'язнів совісті", – з обережністю підходили до даного випадку".
"Тепер юридичному комітету ПАРЄ потрібно провести аналіз тих країн, щодо яких раніше висувалися підозри в наявності політичних в'язнів, – це Азербайджан, Вірменія, Україна, Росія. Комітет мусить провести слухання й вивчити позицію експертів, запрошених з ряду країн – Німеччини, Великобританії, США, а також представника ЕСПЧ. Проаналізувавши їхню думку, позицію Amnesty International, комітет прийме рішення", – додає Репс.
Вона відзначає, що в цій ситуації існує два шляхи.
"Якщо ми говоримо про підготовку спеціальної резолюції ПАРЄ, то це від двох до трьох років. Якщо ж мова буде йти про слухання в юридичному комітеті, то ми впораємося за півроку. Але на сьогодні незрозуміло, до якого висновку ми дійдемо й чи дійдемо взагалі", – заявила Майліс Репс.
До слова, раніше Глава моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель запевнив, що в Україні немає ознак диктатури влади, адже диктаторський режим не може бути членом Ради Європи, а Україна входить у Раду.