Організаторами Всеукраїнського студентського референдуму виступили Національний студентський союз, Асоціація профспілкових організаторів студентів (АПОС) та громадська ініціатива "Студентський захист".
Як повідомляє президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович, студентам буде запропоновано відповісти на запитання:
- чи знають вони про розроблену нову редакцію Закону «Про вищу освіту»;
- чи підтримують вони норми закону щодо підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму (934 гривень);
- щодо незмінності плати за навчання для контрактників упродовж всього терміну навчання;
- щодо прирівнення вищої освіти, здобутої за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, до вищої освіти магістра;
- щодо забезпечення обов’язкового фінансування органів студентського самоврядування;
- щодо вільного вибору студентами навчальних дисциплін у межах варіативної частини змісту освіти.
- чи підтримують якнайшвидше ухвалення нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту".
Результати планують оголосити 25 жовтня та надіслати до Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
Однак, соціолог Ірина Бекешкіна вважає референдум маніпулятивним. На її думку, в студентській анкеті спочатку пропонують низку запитань, які передбачають лише позитивну відповідь, а потім студент автоматично погоджується і з тим, що, власне, й було предметом референдуму.
"Очевидно, що увесь "секрет" цього дивного "референдуму" криється у останньому, підсумковому запитанні референдуму: "Чи підтримуєте Ви якнайшвидше ухвалення Законопроекту?" - заявляє соціолог.
"Питають про стипендії, а висновки зроблять про "ставлення до освітніх реформ". І скоро ми дізнаємося, що 99% студентів країни (1% скинуть для пристойності) підтримують законопроект міністерства про вищу освіту!", - вважає Бекешкіна.