Відповідний документ "Про основні напрями діяльності уряду Російської Федерації на період до 2024 року" вже розглянули на засіданні.
Читайте також: Американець обурився відсутності сповивальних столів у чоловічих туалетах – і запустив флешмоб
Один із пунктів "дорожної карти" – запобігти "тенденції збільшення віку матері при народженні первістка" і стимулювати народжувати раніше. Як – залежатиме від того, скільки дітей жінка вже народила, і в якому регіоні проживає.
Для цього до 2024 року планується проаналізувати ефективність щомісячних виплат у зв'язку з народженням першої дитини, материнського капіталу, субсидування ставки за іпотекою, пише Російська служба BBC.
Цікаво, що у Росії спочатку боролись із ранньою народжуваністю, а тепер – із пізньою.
Так, у 2015 році заступниця міністра охорони здоров'я Тетяна Яковлева сказала: "Раніше ми агітували не народжують рано, тепер говоримо – не народжують пізно".
Далі у 2016 році міністр праці (за реалізацію демографічних заходів в уряді відповідає саме це міністерство – 24 канал) Максим Топілін вже твердо заявляв, що "найбільша проблема зараз – що у нас збільшується вік народження першої дитини, і з точки зору здоров'я матері і можливості народження третьої-четвертої дитини краще, коли жінка народжує двох дітей до 30 років".