"Тут перелік пропозицій вже написано - відхилено, відхилено, хто це вносив? Тут уже пропонується невідомо ким, або відхилити, або підтримати, тут уже порушення розгляду цього питання", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Сас.
"Ось, що ви зараз бачите - це результат роботи секретаріату, який за це отримує гроші. А якою порівняльна таблиця вийде після засідань комітету чи робочої групи, ви побачите потім", - сказав голова комітету з земельних питань, ПР Григорій Калетник.
На розгляд профільного комітету винесено понад 1000 поправок. Одна з них - збільшити обсяг земельних ділянок, які можна продавати чи здавати в оренду. Автори кажуть: для більш ефективного використання.
"2100 гектарів в одні руки - максимум, а вони хочуть обмежити 100 гектарами – це, вибачте, дурниця. І я пропоную виключити норму, яка пропонує 6000 га в одного орендаря, бо тоді порушується і Конституція, і земельний кодекс", - сказав народний депутат України, ПР Василь Кисельов.
Також нардепи наполягають, потрібно унеможливити будь-яку можливість іноземців скуповувати українські землі. Втім експерти менш категоричні.
"Очевидно, що є суспільні настрої: люди бояться іноземців, люди бояться великого капіталу, і влада не має права не реагувати, але з іншого боку деякі обмеження, які там є, вони просто штучні і треба розуміти, чим більше таких обмежень, тим менша вартість землі", - пояснив експерт Володимир Лапа.
Нагадаємо, Рада у грудні ухвалила законопроект про ринок землі у першому читанні. У разі ухвали в цілому на поточній сесії, закон набуде чинності 2013 року. До цієї дати прив’язане і продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні.