Почали зі слів співчуття українському народу у зв’язку з загибеллю шахтарів. На кораблях приспустили прапори, а з програми військово-спортивного свята виключили театральні й музичні епізоди. Окрім цього відмінили вечірні концерти та феєрверк. Хвилиною мовчання севастопольці вшанували пам’ять загиблих шахтарів.

“В дім наших братів прийшла біда, трагедії в Луганській та Донецькій областях забрали десятки життів людей. Ми співчуваємо разом з близькими загиблих і висловлюємо їм співчуття”, - каже командувач ЧФ РФ Олександр Фєдотєнков.

Повз трибуни за програмою пройшли кораблі та виступили підрозділи сил флоту. Глядачі зі співчуттям та розумінням поставились до скорочення програми.

“Святкуванням задоволені. Тільки не задоволені, що траур. Це сумно і ми приєднуємося, співчуваємо, настрій трішки не такий”, - каже глядачка Валентина Фоміна.

“Якщо б була схожа ситуація в Росії, України так само би вчинила”, - каже глядач Віктор.

До Севастополя прибули близько 50 делегацій з Росії. Вище керівництво обох країн було представлено головами адміністрацій президентів.

“Ми сьогодні знову побачили по відношенню людей, по відношенню жителів Севастополя, наскільки уважно вони відносяться до турбот флоту, і що Чорноморський флот в Севастополі – це кров і плоть цього чудового міста”, - каже голова адміністрації президента РФ Сергій Наришкін.

За часи незалежної України День військово-морського флоту Росії в Севастополі не відзначали лише один раз. 2002 року за день до свята під Львовом сталася Скнилівська трагедія, тоді, на знак солідарності, святкування повністю відмінили.