Відтак, міліціонери радять помешкання технічно укріплювати.

“Людина, побачивши на вікнах грати - це її відлякає, в другу чергу - якщо людину їде і говорить своїм сусідам, що , якщо, можливо, десь хтось буде приїжджати , ми їдемо - нас не буде. Ну, це тим, яким вони довіряють, щоб подивилися за їх приміщеннями. І, відповідно, не треба економити на тих замках китайських на дверях потому що такий замок відкривається відкруткою буквально з півхвилини”, - каже управління громадської безпеки ГУ МВС України в Київській обл. Сергій Середюк.

Втім, надійніше, кажуть міліціонери, ставити сигналізацію. А щоб далеко не ходити, одразу пропонують таку послугу від Державної служби охорони. Кажуть, 3-5 хвилин - і правоохоронці на місці події.

“Під охороною підрозділів десь приблизно знаходиться 1600 квартир, це тільки квартир - без дачних будинків і без інших помешкань і протягом останніх років не одна з цих квартир не стала об'єктом посягання злочинців”, - каже Владислав Красавін.

Галина Ткачук - чергова пульту служби держохорони.
За добу вона може приймати до трьох десятків викликів. Зазвичай, більшість з них - хибні.

“20-30 - залежно від погоди також , тому що це лінія зв'язку це радіозв'язок, це мобільний зв'язок. От, і буває менше, буває більше, але в основному, як сказати, по технічній причині - там датчики спрацьовують, якщо гроза”, - каже чергова пульту ДСО при ГУ МВС України в Київській обл. Галина Ткачук.

Андрій теж неодноразово хибно викликав правоохоронців, коли просто забував відімкнути сигналізацію. Сплачував 50 гривень штрафу.

“Щомісячна охорона коштує 80 гривень. З технічної сторони було близько 2000 гривень”, - каже Андрій.

Наразі, Управління державної служби охорони тримає під пильним оком лише 0,5% помешкань у Київській області, решта лишається в руках професійних крадіїв.