Про це повідомили в Управлінні з контролю за якістю харчових продуктів. Утім, зафіксована доза значно нижча від рівня, коли потрібне втручання фахівців.
Тим часом японські чиновники та експерти у ядерній галузі підрахували, що на виведення з ладу пошкоджених реакторів “Фукусіми” буде потрібно 30 років і 12 мільярдів доларів. Оператор АЕС раніше визнав, що 4 з 6 реакторів станції стали непридатними.
Однак японський уряд вирішив закрити усі реактори аварійної АЕС, включаючи 5 і 6, які не були пошкоджені. Про це повідомив генеральний секретар уряду Юкіо Едано.
Нагадаємо, через потужний землетрус та цунамі на АЕС “Фукусіма-1” вийшла з ладу система охолодження. Після цього сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках. Згодом зафіксували вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.
Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше у низці регіонів Японії виявили радіоактивні елементи, зокрема, ізотопи йоду і цезію, у повітрі, морській та питній воді, а також у продуктах харчування.