Більше цього, голограма інтерактивна, тобто її можна обертати голими руками. Відвідувачі 37-ої Міжнародної конференції комп'ютерної графіки (SIGGRAPH) могли на власні очі побачити якими будуть 3D-технології у недалекому майбутньому.
"Це автостереоскопічний дисплей, тобто 3D можна бачити без спеціальних окулярів. Окрім цього, він круглий - на 360 градусів, а не плаский, як звичайний екран. Також він має сенсор наближення, який дозволяє керувати голограмою та маніпулювати об'єктами", - каже професор Університету Карнегі - Меллон Емкей Хейлі.
Інтерактивні 3D-голограми привернули найбільше уваги на цьогорічній конференції. Багато відомих компаній представили схожі розробки, серед них - Holorad і Walt Disney.
"Наша голограма дозволяє бачити 3D-зображення просто проходячи повз нього. Також завдяки унікальній технології від Disney картинкою можна управляти голосом", - каже керівник компанії Holorad Даніель Берман.
Ще одна унікальна розробка - так звана "дотикова технологія". Вона дозволяє користуватися мобільним пристроєм не торкаючись дисплея. Такий "повітряний" інтерфейс створили у Токійському університеті. Розробники переконані - у майбутньому мобільні телефони не матимуть клавіатур.
"Уявіть, що в майбутньому ми користуватимемося телефонами в інший спосіб. Уявіть, що мобільні будуть значно меншими, вони не матимуть тачпадів або їх взагалі не треба буде тримати перед собою. Тому друкувати доведеться в повітрі", - каже представник конференції SIGGRAPH Престон Сміт.
Walt Disney Pictures продемонструвала технології, які використовували на зйомках пригодницького 3D-фільму "Трон: Спадщина". За словами представників кінокомпанії, це один з найамбітніших проектів. Під час зйомок було безліч творчих експериментів.
Приміром, ще ніколи у 3D-фільмах комп'ютерні обличчя та тіло не "накладали" на живого актора. Вперше настільки широко використовували світловідбивальні елементи на костюмах героїв. Додавши трохи комп'ютерної магії, автори фільму отримали стильні яскраві смуги на одязі мешканців кібер-всесвіту.
Приємно здивувала відвідувачів конференції компанія Sharp. Японський виробник електроніки показав дисплей QuintPixel, який у стандартній палітрі окрім червоного, зеленого та синього має ще і яскраво-жовтий колір. За прогнозами експертів, такі телевізори почнуть продавати вже через 3-5 років.
Загалом на цьогорічній конференції комп'ютерної графіки у Лос-Анджелесі свої розробки представили понад 200 компаній з усього світу.
3 хв
У США відбулась 37-ма конференція комп'ютерної графіки
Тривимірна картинка без 3D-окулярів. Автостереоскопічний дисплей Sony RayModeler - це представник нового покоління 3D-технологій, який дозволяє переглядати тривимірне зображення без будь-яких додаткових ґаджетів.