Саморобні крани, бульдозери, крокуючі роботи, космічні кораблі та неймовірні істоти - усіх їх вигадали і склали власноруч юні українські генії. Свої новотвори презентували члени шести десятків команд з Києва, Харкова, Одеси та Кіровограда.

Ігнат Хлєбніков (викладач технічної студії "Винахідник"): “Вони в них не просто їздять чи стоять для крси, вони виконують дуже часто практичні функції. Наприклад - прибирають, чи підливають квіти, чи годують рибок”.

Кожна з робіт - унікальна конструкція, над якою юні техніки працювали по кілька місяців. Самі розробили зовнішній вигляд, прописали програму та протестували.

Олексій Ткаченко (переможець олімпіади, Середня Ліга): “Потрібна ціль - для чого тобі потрібен цей робот, по-друге - трішки знань – як конструювати деталі. Найскладніше - це початкова ідея, той поштовх, який штовхає тебе розпочинати”.

Робота з мікросхемами та дрібними гвинтиками приваблює не тільки, хлопців, а й дівчат. Одна з переможниць олімпіади мріяла реалізувати себе в театрі, а вийшло - у робототехніці.

Ліза Шепель (переможниця олімпіади): “На театральному я не могла щось зробити сама, виразити те, що мені подобається робити. Там я просто могла покривлятися, можна так сказати, а тут я можу сама щось робити своїми руками і мені це подобається. Насправді це не складно, потрібно тільки натхнення і все”.

Батьки дітей-конструкторів мусять пристосуватися саме до їх стилю життя та всіляко підтримувати і розвивати захоплення своїх чад.

Наталя Деомідова (мама юного винахідника): “Машинки, деталі, мотори - розкладені рівномірно по всій квартирі. Їх треба акуратно переступати, щоб нічого не зачепити. Спочатку я намагалася примусити це все хоч якось прибрати, а потім змирилася”.

Увесь свій потенціал юні робототехніки покажуть ще й закордоном - переможці всеукраїнського етапу візьмуть участь у фінальних змаганнях на Філіппінах.