Зазначимо, у столиці пікет освітян вийшов з-під контролю. Мітингувальники вирішили перекрити вулицю Грушевського перед Кабміном. Проте їх оперативно відтіснили на тротуари міліція й автівки, що в’їжджали просто у натовп. Міліціянти спілкувалися з пресою неохоче.

Поза камерою кажуть - КМДА не давала дозволу перекривати вулицю. Доступно це пояснили і організаторам страйку, які намагалися втихомирити лютуючий натовп.

“Ми повинні тут толерантно: що ми не можемо дальше чекати, чи не почнемо навчальний рік чи не закінчимо, але кулаками і криком, і під колеса падати - це не вихід. В нас ведеться розмова з Мінфіном, з Мінсоцполітики, з нашим Міністерством - але не все зразу”, - звернувся заступник голови профспілки працівників освіти України Євген Нікітюк.

Організатори кажуть, їх вимоги розглядали не Прем’єр Азаров чи профільний міністр Табачник - їх немає у столиці - а гуманітарний віце-прем’єр Сергій Тігіпко.

“Ми вимагаємо нормальних умов праці, таких як в Європі, якщо вони нас в Європу ведуть, і нормальних зарплат, аби вистачило принаймні на харчі, а не лише на комунальні послуги”, - каже страйкар з Києва Надія Мазуркевич.

“Нас буде дуже багато народу, ми мовчати не будемо, бо ми є інтелігенція і в багато чому розуміємося”, - додав страйкар з Івано-Франківщини Іван Кіф'як.

У разі невиконання вимог освітяни продовжать страйки і погрожують навіть припинити навчальний процес. Зазначимо, на вулицях столиці мітингують понад 2,5 тисячі освітян з усієї України. Нагадаємо, страйки педагогів розпочалися 21 березня у Донецьку, Луганську, Львові та Запоріжжі.