Одне із них у подарунок імператриці майстер передав майже 100 років тому саме в Києві, на Хрещатику.
"От на цьому місці стояв будинок, де в 1906-1911 роках була майстерня і магазин Карла Фаберже", - розповів заступник голови КМДА Леонід Новохатько.
На місці майстерні ювеліра урочисто, з оркестром, відкрили меморіальну дошку.
"Маю намір висловить впевненість, що в майбутньому будемо робити не одну справу разом", - висловив сподівання посол Російської федерації в Україні Михайло Зурабов.
Вишукані, ексклюзивні роботи Карла Фаберже - привілей багатих. Тому недивно, що пересічним киянам мало відомо, як Фаберже пов'язаний зі столицею.
Саме через такі мініатюрні яєчка Фаберже і цікавий українцям, переконують ювеліри. Адже невеликого розміру вироби робили його творчість доступною.
"Вони купували і роздавали, ну, дарували дітям ці пасхальні яєчка, коли ці дівчатка виростали, їм купувалося намисто, намисто таке, надівали за всі роки зібрані ці пасхальні яєчка, це було вже приданим - воно було для простих людей", - розповідає ювелір Ігор Лобортас.
В рамках міжнародного проекту кожне місто, де був магазин чи майстерня Карла Фаберже, матиме пам’ятний знак. Відтак, дошки незабаром встановлять у Дрездені, Лондоні, Парижі, Флоренції та Каннах.