Забудова тернопільських парків активізувалась після прийнятого взимку плану зонування міста. Науковці ж доводять — будувати у тернопільських парках не можна, бо місту вже і так бракує понад тисячу гектарів зелених зон. Тим часом, на сайті міськради від 14 вересня висить оголошення про громадські слухання щодо внесення змін у Генеральний план міста. Утім, такого обговорення фактично не відбувається.

"Документ фактично легалізує незаконне будівництво, здійснене у Тернополі впродовж останніх п’яти років", — каже народний депутат Тарас Пастух.

Аби розібратись, як змінюватимуть генплан міста, Тарас Пастух разом зі спеціалістами звернуся в управління містобудування та архітектури міської ради. Там сказали, що паперовий Генплан є таємним, бо там є стратегічні об’єкти. А той, що є на сайті — не досконалий, бо технічне забезпечення не може промалювати детальну карту.

Відтак, щоб вберегти Тернопіль від дерибану, "Самопоміч" розпочинає загальноміську кампанію з недопущення внесення змін до Генеплану. В "Об’єднані" обіцяють проконтролювати, аби в обговоренні змін, які планує похапцем прийняти мерія, взяла участь громада.

Нагадаємо, у Тернополіпрацює громадська приймальня депутата Тараса Пастуха. Людям допомагають вирішити проблеми, яких не можуть вирішити чиновники місцевого рівня.