Цьогоріч за кращі вишиті костюми по 500 гривень отримали 20 школярів. А сім’ї трьох випускників, які прийшли у національному строї, з собою додому забрали по 1000 гривень.

Наталія Гук (мати випускника):
“Всією сім’єю, тому що моєму синові це дуже сподобалося, випускникові. Часу ми потратили, ну майже, рахуйте, цілу зиму потратили. І костюм малому, меншому сину, я вишивала сама, а от випускникові я замовляла”.

Олег Гук (випускник):
“Костюм я сам собі вибирав. Сам шукав кожну деталь. Костюм лляний, вишивка гладдю”.

Дівчата одягали традиційний український стрій з вишитою сорочкою, жилеткою та плахтою. А ще випускниці використали мотиви української вишивки на атласних сукнях, сумочках та навіть чобітках. Вишивали їх хрестиком, гладдю та з використанням бісеру. Найпопулярнішим аксесуаром були червоні коралі. Усе для того, аби не виглядати гірше, ніж подруги.

Вікторія Видаш (випускниця):
“Костюм я побачила минулого року на своїй подрузі. В неї також був вишитий костюм, мені сподобався і я попросила її номер телефону майстрині, яка цей костюм шила. Майстриня з Бережан. Весь костюм вартував 3 000”.

Христина Мулик (випускниця): “Ми, взагалі-то, запозичили це з пісні Катерини Бужинської “Як у нас на Україні”. В неї там також корсет. З чобітками вийшла ціла історія. Їх розкроювали тканину в Польщі, везли в Україну і тут в Бучачі зшивали, вишивали і везли їх назад у Польщу, і там зшивали і приводили у нормальний вигляд”.

Щоб бути оригінальними і неповторними, дівчата звертались і до професійних вишивальниць. Відтак, костюм у національному стилі не поступався ціною вечірній сукні зі стразами. За вишите вбрання батькам випускників довелося заплатити від 2000 до 6000 гривень.