“В кожному навчальному закладі є секції, є гуртки, де вони займаються, в кожному ліцеї є керівники, які можуть визначити і можуть розвивати ці таланти”, - каже президент асоціації "Кадетська співдружність" Віктор Яцина.

Для обдарованих курсантів з усієї України в ліцеї імені Богуна - режимних виключень жодних. Підйом та відбій за розкладом, а от вдень замість військово-шкільної муштри - прогулянки містом, музеї, але найбільше - співи.

“Їм дадуть декілька годин, щоб вони могли випробувати свій голос, розспіватися, ну і прийом їжі, вихід в місто, щоб сприяти хорошому якісному виступу”, - каже начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Данило Романенко.

Перед виступом - остання репетиція. Попри те, що разом вони співають не один місяць - хвилюються, але рецепт спокою та успіху в ліцеїстів один на всіх.

“Ми думаємо про те, що нам кажуть керівники. Думати про мінусовку, гарний виступ та хороший настрій”, - каже ліцеїст Всеволод.

Настрій після виступу залежить від журі. У його складі заслужені артисти та поети-піснярі. Судді надто суворими обіцяють не бути, та головні критерії оцінки залишаються незмінними.

“Це частота інтонації - це, що стосується виконання, але найголовніше - це енергетичний посил, стан з яким виконавці несуть пісню слухачам”, - сказала заслужена артистка України Наталя Заболоцька.

Цьогорічний фестиваль "Пам’ять серця" триватиме протягом 3-х днів. Його присвятили 66-й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. Вже наступного року у Київський ліцей імені Івана Богуна запросять співочих кадетів з інших країн.