Звання найкращої виборюють 23 команди. Гості з дальнього зарубіжжя представлені в основному комерційними структурами, бодігарди з СНД - державними. Виключенням є хіба що росіяни. Охорону Президента Росії зажди запрошують, однак ті відмовляються.

“Наша професія вимагає досвіду та спілкування. Внаслідок тих умов, що зараз в світі: загроза тероризму, загроза державним діячам, виникла необхідність тісного обімну досвідом”, - каже начальник управління державної охорони України Ігор Калінін.

Серед учасників один з найстаріших в Україні відділів - кримське управління держохорони. Структура діє ще з часів відомої Ялтинської конференції 1945 року. Її працівники охороняють посадовців під час міжнародних самітів й зустрічей на півострові. Часто доводиться не лише охороняти ВІПів, а й консультувати своїх іноземних колег щодо особливостей праці в Криму.

“Знання місцевості, знання специфіки, дуже складні в нас дороги. В Ялті дуже складні переїзди, дуже багато людей знаходиться, всі ці нюанси потрібно враховувати”, - каже заступник директора департаменту охорони Рафаель Люкманов.

В чемпіонаті традиційно заявлена й жіноча збірна. В її лавах представниці охоронних структур країн СНД. Жінкам-тілоохоронцям зазвичай доводиться працювати з родинами та дітьми. У цій справі треба не лише мати бездоганні фізичні якості, а й бути відмінним психологом.

Чемпіонат - спортивного характеру, учасники мають продемонструвати себе у дисциплінах з техніки і тактики захисту, стрільби по мішенях, рукопашному бою. А також у подоланні смуги перешкод, пошуку вибухівки та керуванні авто. Тілоохоронці кажуть, в сучасних умовах важлива не лише фізична підготовка. Високий інтелект - головна зброя, а один з секретів професії - відволікти особу під охороною від думки про небезпеку.
Наступного року географію змагань розширять, до Ялти запросять бодігардів з Китаю та Африки.