Святослав Олегович (зубролог): “Як Тимко народився, вони його оберігали, всяке чи приближення людини - вони вже гуртувалися в стадо, його в середину брали”.

Після адаптації тварини ніяк не хотіли йти з вольєру - звикли до своїх опікунів. Тож довелося їх буквально виманювати на волю ласощами.

Василь Бандерич (директор Національного парку "Сколівські Бескиди"):
“Підгодовували їх сіном, соломою, концентрованими кормами, зерносумішшю, а також капуста буряк. Кожен зубр має назву, вони занесені до родовидної європейської книги зубрів. Всі наші зубри, починаються на “Т”: Тішка, Тіра, і наш український Тимко”.

Тварини ще кілька разів повертатимуться сюди, аби попоїсти. І лише згодом забудуть дорогу до годівниці. На волі найбільшим ворогом зубрів є людина. Цього року на Буковині браконьєри вбили двох тварин. Це попри те, що за вбитого зубра дають до 15 років в’язниці з конфіскацією майна. Екологи навіть звернуться до церкви, аби священики закликали мешканців не нищити тварин.

Василь Бурмас (заступник начальника обласного лісового та мисливського господарства): “З браконьєрами важко говорити, їм говори не говори, це є злочинець, який іде просто за куском м’яса, для нього: що зубр, що мамонт - це є м’ясо, він не розуміє, що це є звір, якого відновлюють всі разом, гуртом, не тільки хтось один, а задіяно багато інституцій для того, щоб задіяти популяцію зубрів в Карпатах”.

Утім, ласих до наживи важко зупинити, адже за одну тварину браконьєри отримують до 30 тисяч гривень. Зараз в Україні залишилося лише три сотні зубрів.