Прес-конференція відбулась в Адміністрації Президента та тривала 1,5 години.
Сайт "24" вибрав найцікавіші відповіді.
Зрив будівництва захисних споруд на Донбасі
Керівництво Донецької області зірвало будівництво фортифікаційних споруд, призначивши підрядником родича одного з нардепів Сергія Тарути.
Я не стверджую, що там немає проблем. Проблеми є. І два губернатори отримали догани за зрив побудови своїх ділянок фортифікаційних споруд. Найгірша ситуація — в Донецькій області — там, де відповідає голова ОДА Кіхтенко. І відповідальність свою він понесе найближчим часом,
— сказав Президент.
Порошенко розповів, що у Донецькій області було прийнято рішення зробити підрядником "родича одного з народних депутатів, який володіє будівельною компанією, який зірвав усі терміни і теж буде притягнений до відповідальності". Президент уточнив, що прізвище цього родича — Тарута.
Загрози наступу російських військових
"Я можу вам підкреслити, що кількість військ РФ біля кордонів України і кількість військ, які на окупованих територіях сьогодні, безпрецедентно велика. Ніколи раніше, з серпня 2014 року, такої кількості військ у нас на кордоні не було. І мені здається, щоб утримувати таке потужне угруповання — повинні бути поважні причини", — повідомив Президент.
Про бої в Мар’їнці
Президент України Петро Порошенко заявив, що місто Мар’їнку Донецької області повністю зачистили від диверсантів.
За його словами, після боїв у Мар’їнці наші військові затримали 12 ворогів, серед яких були і громадяни Росії, які чинили збройний опір.
Зачистку проводили бійці 95-ї, 25-ї, 28-ї бригад та підрозділи Нацгвардії. Операцією керував командувач Повітряно-десантних військ, Герой України Михайло Забродський.
Про звільнення Яценюка та коаліцію
Президент не бачить необхідності для звільнення прє'мер-міністра Арсенія Яценюка. Сьогоднішній уряд працює дуже важко. Але восени коаліція повинна відреагувати на позицію людей і зробити певні висновки. А ось зміна формату коаліції наразі не тільки не бажана, а неможлива.
Це проєвропейська команда, з цим ми йшли на вибори і саме оцінка імплементації Угоди про асоціацію має бути визначальним в оцінці кожного міністра, — сказав він.
Про повернення Криму
Президент зазначив, що питання повернення Криму складне і виходить за календарні рамки послання — 12 місяців. Однак, він повідомив про впровадження найближчим часом санкцій щодо фізичних і юридичних осіб Росії, та підготовку стратегії щодо повернення Криму Україні.
Уряд, в тому числі за моїм дорученням підготував цілий пакет позовів, які будуть спрямовані в різні суди, починаючи від Морського Арбітражу, закінчуючи судом в Гаазі, починаючи від захисту власності до персональної відповідальності тих чи інших осіб, — сказав він.
Референдум на Донбасі
"Питання від'єднання Донбасу – це провокація. І я, як президент, верховний головнокомандувач, як гарант Конституції, я є і гарантом територіальної цілісності України. Я ніколи не допущу проведення референдуму щодо від'єднання Донбасу", — повідомив глава держави.
При цьому Порошенко допускає проведення референдуму про статус Донбасу в складі України, щоб дати можливість українцям висловити свою позицію.
Продаж Roshen
Президент запевнив, що не відмовиться від ідеї продати свій бізнес. Порошенко нагадав, що він уклав угоду з "Rothschild Bank", який шукає покупців. І наразі вже є три зацікавлені компанії.
Для того, щоб припинити інсенуації, є угода про передачі у траст Rothschild свого пакету акцій в Roshen. Саме для того, щоб прізвище Порошенко серед власників Roshen не значилося", — заявив він.
Змова з Фірташем
Порошенко підтвердив, що зустрічався у Відні під час виборчої компанії з олігархом Дмитром Фірташем і Віталієм Кличком, однак ніяких угод з ними не укладав.
Я ніколи не заперечував дуже короткої і безглуздої зустрічі з Фірташем під час президентської кампанії. Але я категорично заперечую і заперечував будь-які домовленості – конфіденційні або відкриті – з Фірташем. Цього не було, цього не існує, — заявив Порошенко.
Про участь у гей-параді
Президент України Петро Порошенко заявив, що не братиме участь у Марші рівності, однак не бачить причин, щоб його забороняти.
Стосовно Маршу рівності: я ставлюся до нього як християнин і як президент-європеєць. Це абсолютно поєднувані поняття. Я не буду у ньому брати участь, але я не бачу жодних підстав, аби хтось йому перешкоджав. Це є конституційне право,
— сказав Президент.