Росія неодноразово надавала підтримку владі Олександра Лукашенка позиками. Таку заяву Надзвичайний та повноважний посол Литовської республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас повідомило видання УНІАН.

Важливо Лукашенко і його червона рука на конституції: мережу підірвав ляп диктора на інавгурації

За його словами, для Литви, як і для Європейського Союзу, важливо, щоб Росія поважала суверенітет Білорусі, її незалежність. Євросоюз чітко зазначив, що не визнає результатів виборів і не вважає Лукашенка легітимним президентом.

Багатотисячні мітинги посилають чіткий сигнал – білоруси хочуть жити вільними. Білоруський народ є єдиним власником суверенітету і лише він може на вільних виборах вибрати легітимну владу своєї країни,
– заявив Сарапінас.

"Ми сподіваємося, що Лукашенко дослухається до закликів міжнародного товариства припинити застосовувати силу проти мирних протестувальників – громадян своєї країни, звільнити затриманих, поважати права і свободи людей. А також розпочати діалог щодо повторних президентських виборів з громадянським суспільством, яке представляє Координаційна рада", – додав Вальдемарас Сарапінас.

Читайте також "Майдан – не наша історія": учасник мітингів у Мінську відверто про майбутнє протестів

Він також додав, що ставлення до ситуації в Білорусі у Литви й України дуже близькі, бо ці країни приймають до себе білорусів, які вимушені виїхати з країни.

Що відомо про таємну інавгурацію Лукашенка: головне

  • Попри масові протести у Білорусі, Олександр Лукашенко таки вступив на посаду президента країни. Зробив він це таємно, церемонія інавгурації відбулася вранці 23 вересня.
  • Спершу біля Палацу Незалежності у Мінську, що є резиденцією Лукашенка, почали збиратися силовики та чиновники. Також до будівлі стягнули військову техніку, а рух для особистого транспорту перекрили.
  • Приблизно об 11:00 до Палацу Незалежності прибув кортеж Олександра Лукашенка.
  • Об 11:40 з резиденції Лукашенка почали виходити люди. Перед цим у будівлі було чути державний гімн.