Згідно з цим законом, із 2020 року в Україні навчання мовами нацменшин здійснюватиметься лише до 5 класу. А далі державною. Мову ж нацменшин викладатимуть як окремий предмет.

Читайте також: Скандал із законом про освіту: питання обговорять з послами Євросоюзу

На Закарпатті 12% жителів цього регіону угорці. Їхні діти в садках і школах добре розмовляють своєю рідною. Майже дві сотні угорських садків і шкіл Україна утримує державним коштом. Усі предмети з першого до 11 класу тут викладають мадярською. Українську ж вивчають як окремий предмет. Тому її заледве знають старшокласники.

На Буковині, де майже сотня шкіл з румунською мовою навчання, схожа ситуація. Цьогоріч 70% випускників цих шкіл "завалили" ЗНО з української.

Катастрофічні результати. Ми прекрасно розуміємо, якщо випускник не склав пороговий бар'єр, йому закритий шлях до вищих навчальних закладів,
– запевняє керівник департаменту освіти Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.

Загалом кожен десятий учень України навчається в закладах, де українську викладають фактично як іноземну. Найбільше у нас російськомовних шкіл - майже 600.

Чи дійсно новий закон загрожує ідентичності нацменшин і чому вони так опираються вивченню державної української – дивіться у сюжеті.