Установка складається із новітньої німецької зенітної гармати Skyranger, що стоїть на базі танка Leopard 1. Система здатна збивати і безпілотники, і ракети.
Дивіться також Україна стала четвертою у світі за імпортом озброєнь, – SIPRI
"Є ще багато основних бойових танків Leopard 1, на шасі яких ми могли б встановити башту Skyranger з автоматичною гарматою калібру 35 міліметри", – зазначив керівник відділу наземних систем компанії Rheinmetall Бйорн Бернхард.
Зазначають, що ЗСУ вже отримали близько сотні танків Leopard 1 у звичайній комплектації. Та українська влада неодноразово закликала до більшої підтримки у посиленні української ППО, щоб протистояти постійним атакам російських безпілотників, які б'ють, зокрема, і по енергооб'єктах.
Що відомо про Skyranger
Rheinmetall лише нещодавно розробила систему Skyranger. Вона може бути оснащена складними датчиками з 360-градусним оглядом поля бою, здатними боротися з роями безпілотників.
Система призначена для захисту військ і стратегічних об'єктів від повітряних загроз як от безпілотники, вертольоти та крилаті ракети.
До боєкомплекту гармати входить велика номенклатура боєприпасів, зокрема, снаряди з радіопідривачем. Боєкомплект складається з 252 пострілів. Для виявлення малорозмірних повітряних цілей Skyranger 35 використовує багатоцільовий радар AMMR, який працює в S-діапазоні.
Заявлена дальність ураження повітряних цілей артилерійським комплексом складає 4000 метрів.
Як Німеччина підтримує Україну у війні
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв найближчим часом надати Україні системи ППО та боєприпаси. Канцлер заявив, що найближчими "тижнями та днями" почнеться постачання в Україну нових засобів ППО. Серед іншого, буде й одна система ЗРК Patriot.
- В оборонному відомстві Німеччині повідомляли, що віддадуть чверть комплексів Patriot зі своїх запасів.
- 14 червня Німеччина передала нову партію військової допомоги Україні: від боєприпасів та рятувальних човнів до артилерії та засобів ППО.