Про це сказав український прем'єр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

Важливо Ситуація з експортом зерна – тривожна: чи є альтернативи заблокованим портам

Співпраця України та ЄС поглиблюється

Як зазначив Шмигаль, Україна активно інтегрується з Європою у питаннях перевезення та митниці.

Ми плануємо найближчим часом підписати "митний безвіз". Тобто приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Цей документ – основа для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Ми вже застосовуємо відповідну комп'ютеризовану систему NCTS, і технічно готові приєднатися до відповідної Конвенції, – додав український прем'єр.

Шмигаль пояснив, що таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів. Як наслідок – краща якість митниці та нові можливості для українського бізнесу.

До того ж Україна готується підписати угоду з ЄС про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. Європейська комісія вже рекомендувала країнам-членам лібералізувати такі перевезення з Україною.

"В умовах блокування наших портів нам потрібно максимально збільшувати можливості західного кордону. У цьому ж напрямку Україна активізувала й відкриття нових пунктів пропуску. Уже найближчим часом буде відкрито 2 таких пункти на західному кордоні", – розповів очільник українського уряду.

Крім того, Україна розпочне етапне будівництво європейської колії, аби з'єднати нашу залізницю з європейською. Спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі – поступове розширення по всій країні.

Що ще сказав Шмигаль під час засідання: дивіться відео

Агресія Росії може спричинити голод

Військове вторгнення Росії до України призвело не лише до масового потоку біженців з країни, гибелі наших громадян, руйнування великих і маленьких населених пунктів, але за оцінками експертів може призвести до найглибшої продовольчої кризи в сучасній історії людства.

Збройна агресія заблокувавши поставки життєво важливого продовольства від українських виробників в інші країни, перетворила ще 40 мільйонів людей на тих, хто потерпає від голоду в різних регіонах світу.

"Коли мовиться про ризики продовольчій безпеці, в багатьох місцях існувала загрозлива ситуація. Вона різко загострилася через агресію Росії проти України, що збільшило на 40 мільйонів кількість людей, які відчувають нестачу продовольства", – зауважив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Варте вашої уваги – Росія везе вкрадене українське зерно до Сирії: дивіться відео