Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов заявив, що Україна гостро потребує допомоги у відновленні енергосистеми. Для того, щоб освітлювати лікарні, будинки та школи, нашій державі потрібні генератори й трансформатори.
Цікаво Більше світла у кожну домівку: ЄС знову передасть Україні генератори
У Грузії кажуть, що не чули прохання України щодо генераторів
За словами Касьянова, Грузія вже місяць не відповідає на прохання України надати генератори та трансформатори. У відповідь керівник фракції керівної партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив, що вперше чує про це.
Вперше чую про цю тему, буду дізнаватися,
– додав політик.
Мдінарадзе зазначив, що Тбілісі максимально підтримує Україну на політичному рівні та надає гуманітарну допомогу. Тож якщо генератори потрапляють під гуманітарні цілі, то він не бачить проблеми в їхній передачі.
Водночас представник "Грузинської мрії" заявив, що тема генераторів була другорядною на брифінгу українського дипломата. Мовляв, основний меседж Касьянова був про те, що Грузія "повинна стати стороною у війні".
"Все було спрямовано на те, щоб завдати удару по іміджу уряду Грузії, але участь у війні не в інтересах Грузії, й влада підтримуватиме мир", – зауважив Мдінарадзе.
За його словами, Грузія чітко заявляє про свою підтримку України на різних рівнях. Зокрема, країна:
- підтримала понад 400 резолюцій,
- надає гуманітарну допомогу "понад межу своїх можливостей",
- приймає тисячі біженців, але "не може і не буде надавати військову допомогу".
Україна просить колишні радянські республіки допомогти з генераторами
За інформацією CNN, Україна працює з міжнародними партнерами, щоб допомогти відновити свою енергетичну систему після кількох хвиль російських ракетних атак на критично важливі об'єкти інфраструктури.
Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що з Франції найближчим часом приїде велика партія обладнання. Виготовлення нового енергетичного обладнання є досить тривалим процесом, тому Україна "приймає допомогу у вигляді вживаного, яке перебуває в робочому стані".
Зокрема, за словами Галущенка, тривають переговори з колишніми радянськими республіками, серед яких і Азербайджан.
"Також нам суттєво допомагають країни Балтії. Хотів би виділити Литву, яка вже передала велику кількість техніки, і ще частина перебуває на шляху до нас", – зауважив міністр.