Кошти спрямовуватимуть на підтримку фінансової стабільності країни, зокрема, на поповнення золотовалютних резервів НБУ.
"Більшість цих грошей піде на валютні резерви, вона не буде використана через фінансуванню дефіциту бюджету, вона буде знаходитись в валютних резервах Національного банку і збільшить валютні резерви", - каже віце-прем'єр-міністр України з економічних питань Сергій Тігіпко.
Втім, коли зрештою запрацює ця програма, аналітики не беруться прогнозувати. Адже, кажуть, МВФ не розпочне нову програму співпраці, доки не завершить програму "стенд-бай".
"Перший транш МВФ як відомо, він ще не завершений, Україна поки не отримала всіх грошей за першим траншем, залишилося ще близько 4 млрд. дол. і МВФ буде прагнути завершити перший транш перш ніж починати другий", - каже старший економіст МЦПД Ільдар Газігулін.
Та найголовніше в нинішній ситуації, кажуть аналітики - саме оголошення намірів МВФ щодо співпраці з Україною. Мовляв, навіть лише розмови про імовірне подовження співробітництва мають позитивний вплив на вітчизняну економіку.
Домовленість з МВФ є сигналом і для інших міжнародних інституції щодо співпраці з Україною. Крім того, міжнародні рейтингові агентства переглядатимуть та покращуватимуть суверенні рейтинги України, що приведе до ефективного розміщення українських євробондів - цінні папери вдасться розмістити на вигідніших умовах і з помірною відсотковою ставкою, зазначають аналітики. Та деякі експерти зауважують - позичити на зовнішніх ринках можна було б значно менше, якщо спершу звернутися до внутрішніх ресурсів.
"Ні для кого не є таємницею, що за межами бюджету сьогодні мільярди гривень, які не беруть участь у життєдіяльності держави. І коли ми будемо чітко бачити якого ресурсу нам не вистачає після того як ми сконцентрували власні можливості, тоді можна йти на зовнішні ринки", - каже президент УСПП Анатолій Кінах.
Зауважимо, остаточне рішення щодо подальшої співпраці України з МВФ рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалить у Вашингтоні 28 липня.
2 хв
Україна досягла попередньої домовленості щодо продовження співпраці з МВФ
Нова програма співробітництва на загальну суму у майже 15 млрд. доларів розрахована на 2,5 роки.