Таку думку у коментарі сайту "24" висловив політолог Микола Мельник.

За його словами, у протоколі про виконання мінських домовленостей є одне питання, яке досі толком не врегульоване - розмежування кордонів, визначення, що за ким має залишатись.

Якщо виходити з того, що Україна має відвести важке озброєння з лінії зіткнення на 50 км, то, наприклад, вся наша техніка має бути виведена із основної зони конфлікту – Дебальцевого. Але наша сторона розуміє, що якщо це зробити — ми втрачаємо місто. Відповідно у бандформувань є номінальна причина порушувати перемир’я, адже українська сторона не виконує домовленості. З іншого боку, якби це питання стосувалось тільки Дебальцевського плацдарму – це одне. Але бойовики порушують режим тиші по всій лінії зіткнення, відповідно, українській стороні це теж дає певні номінальні причини цей режим тиші порушувати. Думаю, дуже скоро збереться контактна група, яка буде врегульовувати питання протоколів по виконанню мінських домовленостей,
— зазначив політолог.

За його словами, найближчим часом обидві сторони зрозуміють, що вони не здатні прориву у військовому форматі і почнуть переходити у дипломатичну площину.

"Виходячи з того, що обидві сторони знесилені від постійних боїв, мають нестачу набоїв, думаю, що ще день-три – і обидві сторони будуть виходити на нові конструкції перемовин", — сказав він.

Нагадаємо, переговори у Мінську тривали всю ніч. Як наслідок, зранку "нормандська четвірка" підписала документ, згідно з яким мав бути запроваджений режим припинення вогню. Особливий режим постійно порушують бойовики.