Втім, нашій державі, що в останні роки опинилися на російсько-натівському роздоріжжі, потрібно бути вкрай пильною.
"Українське питання не зникло остаточно з відносин між НАТО і Росією. Нова стратегічна концепція підтверджує, що двері НАТО залишаються надійно відкритими для нових членів. Правда хотілося б, щоб така надійна відвертість не стала причиною постійних двосторонніх протягів", - каже 1-й заступник голови Комітету з питань нацбезпеки і оборони ВРУ Сергій Гриневецький.
"Ми нікого нікуди не затягуємо до інтеграції, ви маєте власний уряд, власний парламент, обраний народом і ви маєте громадську дискусію. Україна, то єдина, якщо я не помиляюся, яка активно бере участь у всіх натовських операціях без винятку - це річ сама собою дуже істотна і помітна, і видатна", - каже заступник генсекретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Дірк Бренгельман.
На саміті в Лісабоні росіяни, навіть, вирішили колись болюче для них питання і запропонували взяти участь у розміщенні європейської системи протиракетної оборони. На думку вітчизняних чиновників - це на руку Україні.
"Для нас важливо те, що в Лісабоні НАТО підтвердило свою готовність сприяти зміцненню міжнародної регіональної безпеки і в тому числі шляхом поглиблення співробітництва з країнами-партнерами і це, на нашу думку, є важливим елементом для розвитку подальшої взаємовигідної співпраці між Україною і НАТО", - каже заступник міністра закордонних справ Олександр Горін.
Не зважаючи на зміну полярності вітчизняного уряду у бік півночі, рух України до більш тісної співпраці з НАТО невідворотний, - переконані експерти.
"Значна частина української еліти. Ну, і раз вже регіонали прийшли до влади, але ми будемо справу свою продовжувати, тобто, рухатися в НАТО насправді, але говорити про це не будемо", - каже директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський.
"Панове, НАТО - це не тільки політичний, але і військовий блок і його основне завдання - це як тут сказали, на базі ось цього наріжного каменя, ось цієї головної колони, забезпечувати 5-й пункт, тобто, оборона. Оборона України від кого? Я просто на карті хочу побачити це місце. Від Афганістану? Від Північної Кореї? Від Зімбабве?" – каже заступник голови Комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Андрій Клімов.
Захищатися Україна може і власними силами. Секретар РНБО Раїса Богатирьова заявила - наша держава навіть готова надати 2 радіолокатори у європейську систему ПРО. Втім, чи приймуть такий подарунок в НАТО - відкрите питання. Мовляв, натовцям спочатку треба закінчити переговори з проблемним партнером - Росією.