За даними "Голосу Америки", майже 75 мільйонів доларів найімовірніше надійдуть на рахунки американського уряду.

Паралельно з судом над Лазаренком в Каліфорнії, в американській столиці в 2004 році був розпочатий процес конфіскації його майна. Американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько 250 мільйонів доларів, які були виведені з України корупційним шляхом і знаходяться на рахунках в острівних державах Антигуа і Гернсі, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії. На ці гроші претендували багато сторін, включаючи самого Лазаренка і російський "Газпром".

Серед них і банк "Єврофед", який був заснований Лазаренко на Антигуа, але зараз управляється призначеним судом ліквідатором. Банк пішов на мирову з урядом США, який також є однією із сторін процесу, і погодився на зняття претензій здебільшого грошей. Суддя це рішення схвалив.

Партнер юридичної компанії AGG Берд пояснив, що в України була можливість претендувати на ці гроші, коли в 2004 році цю справу було розпочато.

Наскільки мені відомо, державі Україна було надіслано повідомлення про те, що суперечки про ці гроші існує. Україна в той час прийняла рішення не брати участь у цьому процесі або не прийняла ніякого рішення,
— говорить юрист.

Берд стверджує, що на сьогоднішній момент "офіційно увійти в цю справу в України шансів практично немає", оскільки пройшло забагато часу.

Однак Україна має можливість претендувати на гроші, виведені колишнім прем'єром корупційним шляхом, каже Берд. Існують прецеденти, коли ті гроші, які США конфіскували в іноземних осіб, які були визнані винними у порушенні американських законів, були використані для фінансування проектів у цих країнах.

Раніше повідомлялося, що у колишнього прем'єра Павла Лазаренка конфіскували літографію Пабло Пікассо "Дама з шиньйоном" вартістю 30 тисяч доларів та цінну вазу за майже 8 тисяч.