Причиною відмови України від перемир'я з терористами може бути те, що мінські домовленості не є юридичним документом, пише "Обозреватель" з посиланням на адвоката Тетяну Іванову.
З юридичної точки зору ці угоди не є якимось законодавчим актом. Якщо юридично розглядати цей документ, то це протокол про наміри. Він не ратифікований ніякої країною, не підписаний представниками, які мають повноваження підписувати законодавчі акти. Більше того — там є 2 людини з утворень незрозумілих ("ДНР" і "ЛНР"). І тому без будь-яких наслідків для сторін можна відмовитися від виконання умов цієї угоди. Юридичних наслідків для жодної сторін за невиконання немає,
— пояснила експерт.
Юрист зауважила, що невиконання умов перемир'я може закінчитись санкціями хіба що для Росії, яку вважають спонсором терористів.
Санкції накладені на Росію не тому, що вона не виконує умови цих домовленостей, а зовсім з іншого приводу — Росія не виконує статут ООН і серйозні міжнародні договори,
— наголосила Іванова.
Для України, на думку юриста, невиконання мінських домовленостей може мати негативні наслідки тому, що всю країну можуть оцінити як несерйозного партнера. Однак накласти будь-які санкції щодо України неможливо.
"З іншого боку — якщо ми не будемо реагувати на те, що інші підписанти цієї угоди її не виконують, до нас будуть ставитися ще менш серйозно", — підсумувала експерт.
Читайте також: Чому проблема Донбасу має вирішитись до осені — прогноз експерта