"Країни регіону Східної Європи та Центральної Азії може випробувати енергетична криза протягом наступних 5-6 років", - сказав директор департаменту стійкого розвитку Європи і Центральної Азії СБ Пітер Томсон.
При цьому експерт вважає, що глобальна фінансово-економічна криза "забезпечила деякий перепочинок для галузі і вікно можливостей для пом'якшення наслідків прийдешньої енергетичної кризи". Проте він підкреслив тимчасовий характер пом'якшення проблем стійкості енергетичного сектора регіону.
"До 2013 року навряд чи відбудеться повернення до рівня енергоспоживання 2008 року. За розрахунками Світового банку, в 2010-2030 роках середньорічне зростання ВВП в регіоні складе 4,1% при зростанні споживання електроенергії на 3,1% і первинних видів палива тільки на 1,9% ", - зазначив П. Томсон.
Він підкреслив, що для попередження кризи потрібно буде значний обсяг інвестицій - не менше 3% сукупного ВВП регіону в період 2010-2030 років. За оцінкою СБ, прогнозована потреба в інвестиціях в енергетичний сектор регіону на найближчі 20 років становить $ 3,3 трлн.
Тим часом "державний сектор в поодинці буде не в змозі забезпечити інвестиції такого масштабу в економіку регіону. Тому країнам необхідно вже зараз докласти всіх зусиль для створення привабливого клімату для інвестицій у цей сектор", підкреслив він.