Втім, експерти радять не надто тішитися - адже це не означає, що тепер Україна передова у регіоні.

"Специфікою українського головування є те, що Україна досі залишається під механізмом моніторингу з боку Парламентської асамблеї ради Європи. Це є явище, яке свідчить про те, що не все так гладко в Україні, тим більше, в світлі резолюції Парламентської асамблеї в жовтні минулого року, яка досить критично оцінила стан справ з демократією в Україні", - каже екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Серед першочергових обов'язків України - контроль Парламентської асамблеї Ради Європи, що вивчає місцеві демократичні процеси. І це тоді, коли в самій Україні не вдається підтримувати демократію. Яскравий приклад - парламент, де всупереч народовладним принципам, нардепи голосують за себе і сусіда по фракції.

"На 20-му році становлення любої держави побачили б там явища ще більш негативні, це не красить нас, але поступово за 20 років все-таки ми будемо змінюватися і інше буде приходити. Я, наприклад, особисто голосую за себе і стараюся добросовісно відноситися до виконання своїх обов'язків", - каже народний депутат, ПР Володимир Олійник.

Матиме Україна клопіт і з іншими обов'язками. Наприклад, слідкувати за порушеннями прав людини, адже Європейський суд з прав людини - під впорядкуванням саме цього "дипломатичного представництва Ради Європи".

"Друге - це права людини та верховенство права в контексті демократії і стабільності в Європі. Обравши, своїм другим пріоритетом це питання, українське головування планує приділити особливу увагу питанню попередження порушення прав людини як ключового елементу діяльності Ради Європи", - каже речник МЗС Олександр Дикусаров.

Втім, в українському представництві Європейського суду з прав людини зауважують - вони все більше отримують позовів саме від українців щодо порушення їхніх прав.

"В принципі, Україна займає одні з перших місць по зверненню до Європейського суду. З кожним днем їх збільшується і збільшується, ми дізнаємося, тим більше Європейський суд останнім часом змінив трошки свою роботу і зараз більша увага приділяється такого роду справам", - каже представник Уповноваженого у справах Європейського суду Людмила Шевчук.

Відтак, Україна, згідно з регламентом, контролюватиме захист прав людини у Європі, в той час коли Європа моніторитиме ці процеси в Україні. Разом з тим, усі експерти зазначають, очолювати Раду Європи - престижно, хоча це й не дає права будь яким чином впливати на процеси в ній. На те, щоб заробити собі авторитет Україна має півроку. А потім у листопаді на цьому посту її змінить Велика Британія.