Сьогодні ми практично першими починаємо інституалізацію Угоди про асоціацію України та Європейського Союзу. Створення громадянської платформи - нового двостороннього неурядового органу, який повинен виконувати функцію громадянського контролю, нагляду, незалежної експертизи, репрезентації інтересів суспільних груп передбачених Угодою,
— зазначив директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, передає Укрінформ.

За його словами, з українського боку до платформи входять 170 громадських організацій, які вибирають координаторів за 15 робочими тематичними групами.

Зокрема, робота йде в таких напрямках, як політичний діалог Україна-ЄС та зовнішня політика, демократичні реформи, боротьба з корупцією, права людини, міграційна політика, нетарифне, тарифне і технічне регулювання, торгівля послугами, промислове та науково-технічне співробітництво, енергетика та транспорт, зовнішнє середовище, зайнятість і соціальна політика, освіта і навчання, транспорт і міжрегіональне співробітництво.

Зі свого боку заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль наголосила на важливості участі громадянського суспільства України в імплементації Угоди про асоціацію.

Зокрема, за її словами, актуальності набуває забезпечення належного діалогу між громадянським суспільством і урядом.

Для України важливим є залучення громадянського суспільства до кожної площини створення сучасної держави, проведення реформ, наближення до Європейського Союзу,
— наголосила представник МЗС.

Нагадаємо, Угодою про Асоціацію (статті 469 та 470) передбачено створення платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, як форуму для проведення засідань та обміну думками щодо ходу реалізації Угоди. Платформа складається з представників українського громадянського суспільства і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК).

До слова, Євросоюз офіційно визнав так звані "вибори" 2 листопада на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконними.