Про це в коментарі сайту "24" заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
За словами політолога, дорожня карта щодо виконання положень Мінських угод дуже потрібна. Адже така карта дасть можливість прописати, в якій послідовності, і як саме будуть виконуватися пункти Мінських угод.
"Україна періодично вкидає нові ідеї, щоб розблокувати переговорний процес. Ми пропонували поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі, зараз – Дорожню карту. Президент Петро Порошенко також сказав про переговори в Будапештському форматі", – зазначив експерт.
Фесенко також зауважив: прямі переговори між Україною і Росією були актуальні раніше, а зараз для досягнення компромісу потрібні посередники.
Чому виник Нормандський формат? Не через примхи Порошенка чи Путіна. Європа проявила ініціативу. В Брюсселі зрозуміли, що напряму Київ і Москва не домовляться, оскільки знаходяться в такому жорсткому політичному і психологічному конфлікті, не кажучи про військовий, що самі не можуть знайти компроміс. Потрібен посередник. Тому виник і Мінський формат, де посередник ОБСЄ, і Нормандський, де посередники Німеччина і Франція – за дорученням ЄС. Плюс США,
– зауважив він.
При цьому, зауважує Фесенко, від Мінських угод ніхто не відходив. Проблема в тлумаченні їх пунктів. Зокрема, Росія часто говорить про особливий статус окупованих територій.
Росія хоче, щоб ми взяли до себе дві сепаратистські квазіреспубліки і фактично їх узаконили. Для нас це категорично неприйнятно. Ми готові взяти території, де будуть проведені місцеві вибори, і в цих рамках будуть демонтовані так звані "ДНР" і "ЛНР". Але це треба прописати в Мінських угодах, де квазіреспубліки не згадуються. Там немає механізму демонтажу цих республік. Тому і потрібна Дорожня карта,
– зазначає Володимир Фесенко.
Читайте також: В окупованому Торезі прозвучав гімн України: бойовики були у люті